Priznal sa Igor Matovič na tlačovke k trestnému činu?

Autor: Peter Kováč | 25.6.2014 o 16:00 | (upravené 25.6.2014 o 16:06) Karma článku: 12,04 | Prečítané:  24432x

Deathmatch  Matovič versus Procházka úspešne  pokračuje.  Včera prehovoril  Procházka a dnes predpoludním  zakontroval Matovič tlačovkou v parlamente.

Tlačovka sa samozrejme týkala problematiky faktúra versus kešovica bez bločka. Igor Matovič prehlásil, že sa rozhodol celú kauzu posunúť do iného levelu.  Oznámil, že má dôkaz, že Radoslav Prochádza s ním naozaj hovoril. Zároveň však tvrdil, že nemá dôkaz, ktorý obstojí na súde a ktorý by súd mohol uznať.  Dôkazom má byť nahrávka s hlasom Radoslava Procházku.

Všimnite si, že  to nie je nahrávka  „s hlasom podobným“, ale priamo s hlasom dotyčného.  To je dosť hrubé zrno.  Igor Matovič  zvykne tlačiť veci na hranu a tak je to aj teraz.  Za dnešnou hranou je šikmá plocha, na konci ktorej je paragraf v trestnom zákone.

Ešte v roku 2005 prešumelo politickou scénou video, na ktorom poslankyňa  Iveta Hanzelyová hovorí Pavlovi Ruskovi niečo o korupcii. Potom sa prijal nový  trestný zákon, v ktorom sa objavil trestný čin s názvom „Porušenie dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy.“

Tohto trestného činu sa dopustí ten, kto poruší dôvernosť neverejne prednesených slov alebo iného prejavu osobnej povahy tým, že ho neoprávnene zachytí záznamovým zariadením a takto zhotovený záznam sprístupní tretej osobe alebo ho iným spôsobom použije a inému tým spôsobí vážnu ujmu na právach. Ocenenie za tento výkon je až dva roky dýchania mrežami filtrovaného chladného vzduchu.

Žiadny slovenský politik sa doteraz ku spáchaniu  trestnému činu nepriznal verejne na tlačovej konferencií .  Ak, zdôrazňujem slovo ak, by sa aj Igor Matovič priznal, nebolo by to jeho jediné prvenstvo v slovenskej politike.  Spomeniem napríklad len sypanie striekačiek na hlavu poslanca Poliačika priamo v rokovacej sále.  

V tomto momente však musím sklamať všetkých škodoradostných.  Ak aj Igor Matovič záznam vyhotovil, ešte nespáchal trestný čin. Ani verejné vychvaľovanie sa záznamom  na notebooku, ešte nie je spáchaním trestného činu. A keďže predpokladám, že Igor Matovič nechce mať prvenstvo v trestnom stíhaní poslanca  v novodobej histórie Slovenska na základe vlastnej tlačovky, myslím si, že ju Matovič nikdy nezverejní. K tomuto názoru ma privádza aj jeho podmienenie zverejnenia nahrávky  „verejnou objednávkou“.

Ak nahrávka vôbec existuje (neskúsime detektor lži? to je teraz také moderné), tak si ju zrejme nikdy nevypočujeme. Zdá sa, že Matovič opätovne mediálne trolloval a opätovne veľmi úspešne.

Alebo nie?

Pán poslanec Igor Matovič, týmto by som rád splnil Vašu podmienku a tak dávam verejnú objednávku na zverejnenie spomínaného zvukového záznamu. Za jej kladné vybavenie v zmysle vašej tlačovky vopred ďakujem.

 

Ak sa vám text páčil, môžete ho podporiť navybrali.sme.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Hybridy klamali, majú oveľa vyššiu spotrebu

Ako hybridy nešetria palivo tak, ako sľubovali.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?