Hackovať voľby sa nevypláca...

Autor: Peter Kováč | 15.3.2014 o 22:39 | (upravené 15.3.2014 o 23:26) Karma článku: 12,11 | Prečítané:  23065x

Dnes bol na internete zverejnený návod, ako je možné hlasovať  vo voľbách viac ako jeden raz. Návod obsahuje dokonca aj názornú ukážku. Autor sa však pravdepodobne svojim konaním dopustil trestného činu.

Predmetný videozáznam môžete nájsť na http://www.youtube.com/watch?v=ae-YlptdV94&app=desktop. Zverejnenie spôsobu ako podvádzať pri voľbách nepovažujem za problém.  Sám poznám najmenej jeden iný spôsob.

Praktická ukážka z dvoch volebných miestností zachytená na videu však už problémom  je.  Preto som spolu s  dvomi známymi podal trestné oznámenie nasledovného znenia:

V Bratislave 15.3.2014

Vec: Oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich spáchanie trestného činu.

Dňa 15.3.2014  zverejnila neznáma osoba na internetových stránkach http://www.youtube.com/watch?v=ae-YlptdV94&app=desktop audiovizuálny záznam, v ktorom zverejnila postup, akým môže jedna a tá istá osoba hlasovať pri voľbách prezidenta Slovenskej republiky až tri krát.

V tomto audiovizuálnom zázname vystupuje nám osobne neznáma osoba, ktorá vysvetľuje spôsob, ako možno opakované hlasovanie vykonať.  Z audiovizuálneho záznamu vyplýva, že mohlo dôjsť ku opakovaného hlasovaniu jednej a tej istej osoby s použitím dvoch cestovných pasov a to:

v 1. vo volebnej miestnosti na Škarniclovej ulici č. 1 v Bratislave s použitím cestovného pasu, ktorého sériové číslo začína znakmi BC829 (ďalšie znaky boli neuvedené). V zázname sa nachádza toto možné hlasovanie od  času 02.43.  Zo záznamu vyplýva (v čase 03.22), tento pas bol použitý vo volebnom okrsku Bratislava – Staré mesto č. 2.

2. vvvo volebnej miestnosti na Vranovskej ulici  č. 4 v Bratislave s použitím cestovného pasu, ktorého sériové číslo začína znakmi PO49 (ďalšie znaky boli neuvedené). V zázname sa nachádza toto možné hlasovanie od času 03.50.

Na základe uvedených skutočností máme dôvodné podozrenie, že neznámy páchateľ mohol úmyselným opakovaným hlasovaním vo voľbách prezidenta Slovenskej republiky naplniť skutkovú podstatu viacerých trestných činov. Do úvahy prichádza napríklad trestný čin marenie prípravy a priebehu volieb a referenda podľa ust. § 351 zákona č. 300/2005 Z.z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov (ďalej len „Trestný zákon“) alebo trestný čin poškodzovania cudzích práv podľa ust. § 375 Trestného zákona.

V každej dobrej kriminálke policajti presviedčajú páchateľa, že priznanie je poľahčujúca okolnosť. Starí advokáti zvykli dodávať, že to je aj isté odsúdenie. Ja svojim študentom na seminároch z trestného práva hovorím, že páchateľ, ktorý sa prizná, si svoj spravodlivý trest v plnej miere zaslúži. V niektorých prípadoch je to v podstate trest za vlastnú blbosť....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Začali hlásiť potraty cudziniek, stúpli takmer päťstonásobne

Mediklinik z Levíc začal po článkoch v SME zverejňovať počet potratov, ktoré urobil Poľkám.

DOMOV

Snem Smeru: Fico opäť útočil na Kisku, aktivistov i médiá

Delegáti odštartovali snem hymnou a minútou ticha za Pašku.

DOMOV

Reportér Českého rozhlasu: Fico býval k novinárom otvorenejší

Smatana považuje aktivizmus za chybu.


Už ste čítali?